See PRO editionSee PRO edition

Przemiennik częstotliwości ESMD popularnie zwane falowniki. Służą do regulacji prędkości obrotowej asynchronicznych silników elektrycznych.

Falownik posiada wbudowany wyświetlacz  i trzy przyciski operacyjne na ściance czołowej. Dzięki czemu mamy dostęp do wszystkich parametrów  falownika. Dodatkowo jest możliwość dokupienia zewnętrznego panelu montowanego na drzwiach rozdzielni.  Parametryzację można zapisać w  elektronicznej pamięci EPM  i można kopiować do innych urządzeń z tej serii tyle razy, ile jest to potrzebne.

Falownik smd posiada zintegrowane zabezpieczenie przeciążeniowe silnika. Mikroprocesor oblicza w tym celu moc silnika niezależnie od wyjściowej prędkości, chroni silnik, dzięki czemu nie potrzebny jest inny osprzęt.

Ponadto smd wyposażony jest w ogranicznik prądu z obniżaniem częstotliwości dla zapewnienia ciągłej pracy, bez przekroczenia momentu krytycznego silnika, bardzo czytelny wyświetlacz LED i możliwość cichej pracy dzięki regulowanej częstotliwości kluczowania od 10 kHz.

Funkcja i liczby zacisków sterujących odpowiada znanym standardom firmy Lenze. Falowniki smd dostępne są w zakresie mocy od 0,25 do 22 kW.


Lenze | falowniki, przekładnie, servo | tel. 601-747-565

Początek strony